Drukowanie

W górę  Poprzedni  Następny

Drukowanie w programie poprzedzone jest zawsze utworzeniem pliku tymczasowego i otwarciem go za pomocą odpowiedniego edytora, który pozwala dokonać jeszcze korekty dokumentu.

Edytor tekstu

Przeglądarka wydruków

Dokument zredagowany za pomocą edytora można zapisać na dysku oraz obejrzeć za pomocą przeglądarki (otwieranej po kliknięciu przycisku Przycisk drukuj), a następnie wydrukować.

Edytor tekstu podglad wydruku

Wydruk kierowany jest na drukarkę przez kliknięcie przycisku Drukuj...

Sygnatury wydruku

Każda strona wydruku jest automatycznie oznaczana sygnaturą programu, numerem licencji użytkownika oraz nazwą użytkownika programu. Do wydruku można także dodać własną sygnaturę. Położenie sygnatur, postać własnej sygnatury oraz ułożenie strony i wielkość marginesów ustala się na formularzu Ustawienia strony otwieranym przez kliknięcie przycisku P ustawienia strony:

ustawienia_strony

We własnej sygnaturze można umieścić następujące symbole, które na wydruku zostaną zastąpione odpowiednią wartością:

&d - datą systemową w formacie krótkim,
&D - datą systemową w formacie długim,
&p - numerem bieżącej strony,
&P - liczbą stron,
&t - czasem systemowym,
&u - pełną nazwą (wraz ze ścieżką folderów) drukowanego pliku,

Własną sygnaturę można wzbogacić obrazkiem. Marginesy można także przestawiać w samej przeglądarce, przemieszczając za pomocą myszy znaczniki marginesów (małe kwadraciki w rogach prostokątów ograniczających tekst).

Stronicowanie pism

Na formularzu Ustawienia strony można określić ilość wydruków na stronie. Dzięki możliwości stronicowania pism użytkownik może wydrukować np. kilka zaświadczeń na jednej stronie. Należy pamiętać, aby przed wykonaniem wydruku sprawdzić w podglądzie wydruku, czy pisma mieszczą się na stronie.

Właściwości drukarki

Właściwości drukarki ustala się za pomocą standardowych narzędzi systemu operacyjnego Windows:

Wlasciwosci drukarki